TORNADO Kitchen Cooker Hood 60 cm 3 Speeds Stainless HOV-M60FSU-TS
10.279 EGP
TORNADO kitchen cooker hood in Stainless color
Hood size : 60 cm
Push buttons
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Turkey
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HOV-M60FSU-TS |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 60 cm |
| Colors | Stainless |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 650 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 598 mm |
| Dimensions – Height | 600 mm |
| Dimensions – Depth | 500 mm |
| Net Weight | 9 Kg |
| Gross Weight | 12 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Kitchen Cooker Hood 60 cm 3 Speeds Stainless HOV-M60FSU-TS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Gas Water Heater 6 L No Chimney Natural Gas Silver GH-6SN-S
Rated 0 out of 5
In stock
3.670 EGP
TORNADO Steam Iron 2200 Watt Ceramic Soleplate Blue TST-2200
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.245 EGP
TORNADO Vacuum Cleaner 1600 Watt HEPA Filter Black x Maroon TVC-1600MD
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.435 EGP
TORNADO Water Dispenser 1 Faucet 18 Liter Cabinet Black x Silver WDM-H40ABE-SB
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.