TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
4.649 EGP
TORNADO Ceramic Heater With Remote Control
Heating Area : Covering 16 Meter
Electric Power : 2000 Watt
Color : Black
Country Of Origin : Egypt
1 Year Full Free Warranty
1 in stock
Categories: heaters, Small Home appliances
Description
| Product Model | TPH-2000DF |
|---|---|
| Main-Сategory | Electric Heaters |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Ceramic Heater |
| Colors | Black |
| Electric Power | 2000 Watt |
| Heaters Fins Number | Without Fins |
| Heater Screen | Digital |
| Heating area | 16m |
| Dimensions – Width | 260 mm |
| Dimensions – Height | 830 mm |
| Dimensions – Depth | 260 mm |
| Net Weight | 4.7 Kg |
| Gross Weight | 5.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko Glue Sandwich Maker, 700 Watt, White – SWM 2971 W
Rated 0 out of 5
In stock
1.299 EGP
SKU:
SWM 2971 W
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
TORNADO Gas Water Heater 6 L No Chimney Natural Gas Silver GH-6SN-S
Rated 0 out of 5
In stock
3.670 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TOSHIBA Kitchen Ventilating Fan 20 cm Oil Drawer Creamy VRH20J10C
Rated 0 out of 5
In stock
1.399 EGP
SKU:
VRH20J10C




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.