TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
3.949 EGP
TORNADO electric oven with grill and fan
Capacity : 48 Liter
Electric oven power : 1800 watt
Color : Black
Country of origin : Egypt
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Electric Oven, Small Home appliances
Description
| Product Model | TEO-48DGE(K) |
|---|---|
| Main-Сategory | Electric Ovens |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Electric Oven |
| Capacity | 48 Liter |
| Colors | Black |
| Electric Power | 1800 Watt |
| Dimensions – Width | 530 mm |
| Dimensions – Height | 360 mm |
| Dimensions – Depth | 455 mm |
| Net Weight | 11.3 Kg |
| Gross Weight | 11.8 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Compact Power Meat Grinder, 1600 Watt, White / Red – MFW3630I
Rated 0 out of 5
In stock
5.899 EGP
SKU:
MFW3630I
TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
Rated 0 out of 5
In stock
4.649 EGP
TORNADO Electric Blender 400 Watt 1.5 Liter 2 Mills Gray BL400/2-GRAY
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.255 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Steam Iron 2200 Watt Ceramic Soleplate Blue TST-2200
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.245 EGP
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Grey EPS-16RG
Rated 0 out of 5
In stock
2.019 EGP
SKU:
EPS-16RG
TORNADO Water Dispenser 2 Faucets Silver WDM-H45ASE-S
Rated 0 out of 5
Out of stock









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.