HOOVER Built-In Oven Gas 60 x 60 cm – 66 Liter Stainless Steel x Black HGGGF3
30.559 EGP
HOOVER built-in oven gas 66 liter
Built-in oven size : 60 x 60 cm
Built-in oven color : Stainless Steel x Black
Convection fan ( fan assist )
Country of origin : Italy
3 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Built In Ovens, Small Home appliances
Description
| Product Model | HGGGF3 |
|---|---|
| Main-Сategory | Built In Ovens |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Gas Built In Oven |
| Colors | Stainless x Black |
| Size | 60 x 60 cm |
| Capacity | 66 Liter |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 594 mm |
| Dimensions – Height | 594 mm |
| Dimensions – Depth | 535 mm |
| Net Weight | 31.9 Kg |
| Gross Weight | 35 Kg |
| Country Of Origin | Italy |
| Warranty | 3 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Built-In Oven Gas 60 x 60 cm – 66 Liter Stainless Steel x Black HGGGF3” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Compact Power Meat Grinder, 1600 Watt, White / Red – MFW3630I
Rated 0 out of 5
In stock
5.899 EGP
SKU:
MFW3630I
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.949 EGP
TORNADO Steam Iron 2200 Watt Ceramic Soleplate Blue TST-2200
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.245 EGP



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.