TORNADO Electric Oven 46 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-46NE(K)
3.409 EGP
TORNADO electric oven with grill and fan
Capacity : 46 liter
Electric oven power : 1800 watt
Color : Black
Country of origin : Egypt
Warranty : 1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Electric Oven, Small Home appliances
Description
| Product Model | TEO-46NE(K) |
|---|---|
| Main-Сategory | Electric Ovens |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Electric Oven |
| Capacity | 46 Liter |
| Colors | Black |
| Electric Power | 1800 Watt |
| Dimensions – Width | 530 mm |
| Dimensions – Height | 360 mm |
| Dimensions – Depth | 430 mm |
| Gross Weight | 11.3 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Electric Oven 46 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-46NE(K)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko Glue Sandwich Maker, 700 Watt, White – SWM 2971 W
Rated 0 out of 5
In stock
1.299 EGP
SKU:
SWM 2971 W
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote White TWF-30
Rated 0 out of 5
In stock
1.930 EGP
SKU:
TWF-30
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Gas Water Heater 6 L No Chimney Natural Gas Silver GH-6SN-S
Rated 0 out of 5
In stock
3.670 EGP
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Black EPS-16R
Rated 0 out of 5
In stock
1.920 EGP
SKU:
EPS-16R

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.