HOOVER Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HSD9MGPP-EGY
8.999 EGP
HOOVER kitchen cooker hood in Stainless color
Hood size : 90 cm
Push buttons
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Romania
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HSD9MGPP-EGY |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 90 cm |
| Colors | Stainless |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 275 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 900 mm |
| Dimensions – Height | 150 mm |
| Dimensions – Depth | 505 mm |
| Net Weight | 8.7 Kg |
| Gross Weight | 9 Kg |
| Country Of Origin | Romania |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HSD9MGPP-EGY” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
TORNADO Electric Blender 500 Watt 1.5 Liter 2 Mills Pink MX5200/2-PINK
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.235 EGP
TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.949 EGP
TORNADO Water Dispenser 2 Faucets Silver WDM-H45ASE-S
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.