SHARP Washing Machine 17 Kg DDM Inverter Pump Black ES-TD17GBKP
24.989 EGP Original price was: 24.989 EGP.23.999 EGPCurrent price is: 23.999 EGP.
7.639 EGP
HOOVER Half Automatic Washing Machine 10 Kg
Max Spin Speed : 1200 RPM
Washing Machine Color : Grey
With 2 Motors
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | HW-HTTN10LSTO |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Half automatic |
| Colors | Grey |
| Capacity | 10 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1200 RPM |
| Drain Pump | No |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 825 mm |
| Dimensions – Depth | 470 mm |
| Dimensions – Height | 960 mm |
| Net Weight | 23 Kg |
| Gross Weight | 25 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.