Back to products
SHARP 4K Smart Frameless TV 55 Inch Built-In Receiver 4T-C55FL6EX
25.699 EGP Original price was: 25.699 EGP.23.999 EGPCurrent price is: 23.999 EGP.
HOOVER Washing Machine Half Automatic 12 Kg White HW-HTTN12LWTO
8.069 EGP
HOOVER Half Automatic Washing Machine 12 Kg
Washing Machine Color : White
With 2 Motors
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | HW-HTTN12LWTO |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Half automatic |
| Colors | White |
| Capacity | 12 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | No |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 865 mm |
| Dimensions – Depth | 500 mm |
| Dimensions – Height | 970 mm |
| Net Weight | 27 Kg |
| Gross Weight | 29 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Washing Machine Half Automatic 12 Kg White HW-HTTN12LWTO” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.