


HOOVER Vacuum Cleaner 2000 Watt HEPA Filter Black TTELA2000BSC
5.610 EGP Original price was: 5.610 EGP.4.599 EGPCurrent price is: 4.599 EGP.
SHARP Washing Machine 17 Kg DDM Inverter Pump Black ES-TD17GBKP
24.989 EGP Original price was: 24.989 EGP.23.999 EGPCurrent price is: 23.999 EGP.
SHARP Top Automatic Washing Machine 17 Kg
Washing machine color : Black
With drain pump, DDM inverter motor
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines, Washing Machines
Description
| Product Model | ES-TD17GBKP |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 17 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 661.7 mm |
| Dimensions – Depth | 645.4 mm |
| Dimensions – Height | 1080.7 mm |
| Net Weight | 52 Kg |
| Gross Weight | 57 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Washing Machine 17 Kg DDM Inverter Pump Black ES-TD17GBKP” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.