HOOVER Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HSD9MGPP-EGY
8.999 EGP
HOOVER kitchen cooker hood in Stainless color
Hood size : 90 cm
Push buttons
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Romania
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HSD9MGPP-EGY |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 90 cm |
| Colors | Stainless |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 275 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 900 mm |
| Dimensions – Height | 150 mm |
| Dimensions – Depth | 505 mm |
| Net Weight | 8.7 Kg |
| Gross Weight | 9 Kg |
| Country Of Origin | Romania |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HSD9MGPP-EGY” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko Glue Sandwich Maker, 700 Watt, White – SWM 2971 W
Rated 0 out of 5
In stock
1.299 EGP
SKU:
SWM 2971 W
Bosch Compact Power Meat Grinder, 1600 Watt, White / Red – MFW3630I
Rated 0 out of 5
In stock
5.899 EGP
SKU:
MFW3630I
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
Rated 0 out of 5
In stock
4.649 EGP
TORNADO Hand Mixer 500 Watt 5 Speeds Turbo Speed White HM-500T
Rated 0 out of 5
In stock
2.515 EGP
SKU:
HM-500T

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.