TOSHIBA Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White AEW-E1050SUP
15.699 EGP
TOSHIBA Top Automatic Washing Machine 10 Kg
Body Color : White
Drain Pump
Made of High Quality and Anti-rust Materials
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Category: Washing Machines
Description
| Product Model | AEW-E1050SUP |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TOSHIBA |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | White |
| Capacity | 10 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 860 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 607 mm |
| Dimensions – Depth | 683 mm |
| Dimensions – Height | 1007 mm |
| Net Weight | 41 Kg |
| Gross Weight | 46 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TOSHIBA Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White AEW-E1050SUP” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Dark Silver H3WOS173DBR4-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
18.609 EGP
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Silver H3WS38TAMF7R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
21.739 EGP
LG Top Load Automatic Washing Machine – 14 kg – Smart Inverter Motor – Black – T1466NEHGB
Rated 0 out of 5
Out of stock
24.999 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 11 Kg Pump Silver ES-TN11GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver ES-TN09GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
12.099 EGP
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.