TORNADO Washer 13 Kg DDM Inverter Pump Black TWE-TLD13RBK
17.989 EGP
TORNADO top automatic Washing Machine 13 kg
Washing Machine color : Black
With drain pump, DDM inverter motor
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
SKU:
TWE-TLD13RBK
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWE-TLD13RBK |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 13 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 608 mm |
| Dimensions – Depth | 630 mm |
| Dimensions – Height | 1044 mm |
| Net Weight | 39.5 Kg |
| Gross Weight | 40 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washer 13 Kg DDM Inverter Pump Black TWE-TLD13RBK” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Black H3WS383TAC3B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
Out of stock
30.530 EGP
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 480 Liter Silver SJ-GV63G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
48.719 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.