Back to products
TORNADO Microwave Grill 36 Liter 1000 Watt 6 Menus Stainless TMD-36GE-SS
8.649 EGP Original price was: 8.649 EGP.7.999 EGPCurrent price is: 7.999 EGP.
TORNADO Microwave Grill 25 Liter 900 Watt 8 Menus Silver TMD-25GE-S
6.969 EGP Original price was: 6.969 EGP.6.499 EGPCurrent price is: 6.499 EGP.
TORNADO Microwave Grill 25 Liter In Silver Color
Microwave power : 900 Watt
With 8 cooking menus and 5 power levels
With grill and digital control
Country of origin : Egypt
1 Year full free warranty
Out of stock
Category: Small Home appliances
Description
| Product Model | TMD-25GE-S |
|---|---|
| Main-Сategory | Microwave |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Microwave |
| Colors | Silver |
| Capacity | 25 Liter |
| Collection / Series | Grill |
| Electric Power | 900 Watt |
| Dimensions – Width | 395 mm |
| Dimensions – Height | 307 mm |
| Dimensions – Depth | 513 mm |
| Net Weight | 14.1 Kg |
| Gross Weight | 16.4 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Microwave Grill 25 Liter 900 Watt 8 Menus Silver TMD-25GE-S” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Compact Power Meat Grinder, 1600 Watt, White / Red – MFW3630I
Rated 0 out of 5
In stock
5.899 EGP
SKU:
MFW3630I
Bosch Series 4 Bagless Vacuum Cleaner, 2000 Watt, White – BGS21WHYG
Rated 0 out of 5
In stock
9.499 EGP
SKU:
BGS21WHYG
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Electric Blender 500 Watt 1.5 Liter 2 Mills Pink MX5200/2-PINK
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.235 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Hand Mixer 500 Watt 5 Speeds Turbo Speed White HM-500T
Rated 0 out of 5
In stock
2.515 EGP
SKU:
HM-500T
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Grey EPS-16RG
Rated 0 out of 5
In stock
2.019 EGP
SKU:
EPS-16RG

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.