TORNADO Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HOV-M90FSU-TS
10.819 EGP
TORNADO kitchen cooker hood in Stainless color
Hood size : 90 cm
Push buttons
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Turkey
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HOV-M90FSU-TS |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 90 cm |
| Colors | Stainless |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 650 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 898 mm |
| Dimensions – Height | 600 mm |
| Dimensions – Depth | 500 mm |
| Net Weight | 11 Kg |
| Gross Weight | 14 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HOV-M90FSU-TS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Compact Power Meat Grinder, 1600 Watt, White / Red – MFW3630I
Rated 0 out of 5
In stock
5.899 EGP
SKU:
MFW3630I
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Electric Blender 400 Watt 1.5 Liter 2 Mills Gray BL400/2-GRAY
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.255 EGP
TORNADO Electric Blender 500 Watt 1.5 Liter 2 Mills Pink MX5200/2-PINK
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.235 EGP
TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.949 EGP
TORNADO Hand Mixer 400 Watt 5 Speeds Chopper White THM-400SS
Rated 0 out of 5
In stock
3.015 EGP
SKU:
THM-400SS
TORNADO Water Dispenser 2 Faucets Silver WDM-H45ASE-S
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.