TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
4.649 EGP
TORNADO Ceramic Heater With Remote Control
Heating Area : Covering 16 Meter
Electric Power : 2000 Watt
Color : Black
Country Of Origin : Egypt
1 Year Full Free Warranty
1 in stock
Categories: heaters, Small Home appliances
Description
| Product Model | TPH-2000DF |
|---|---|
| Main-Сategory | Electric Heaters |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Ceramic Heater |
| Colors | Black |
| Electric Power | 2000 Watt |
| Heaters Fins Number | Without Fins |
| Heater Screen | Digital |
| Heating area | 16m |
| Dimensions – Width | 260 mm |
| Dimensions – Height | 830 mm |
| Dimensions – Depth | 260 mm |
| Net Weight | 4.7 Kg |
| Gross Weight | 5.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.949 EGP
TORNADO Steam Iron 2200 Watt Ceramic Soleplate Blue TST-2200
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.245 EGP
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Grey EPS-16RG
Rated 0 out of 5
In stock
2.019 EGP
SKU:
EPS-16RG




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.