TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
3.949 EGP
TORNADO electric oven with grill and fan
Capacity : 48 Liter
Electric oven power : 1800 watt
Color : Black
Country of origin : Egypt
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Electric Oven, Small Home appliances
Description
| Product Model | TEO-48DGE(K) |
|---|---|
| Main-Сategory | Electric Ovens |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Electric Oven |
| Capacity | 48 Liter |
| Colors | Black |
| Electric Power | 1800 Watt |
| Dimensions – Width | 530 mm |
| Dimensions – Height | 360 mm |
| Dimensions – Depth | 455 mm |
| Net Weight | 11.3 Kg |
| Gross Weight | 11.8 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Hand Mixer 400 Watt 5 Speeds Chopper White THM-400SS
Rated 0 out of 5
In stock
3.015 EGP
SKU:
THM-400SS
TOSHIBA Kitchen Ventilating Fan 20 cm Oil Drawer Creamy VRH20J10C
Rated 0 out of 5
In stock
1.399 EGP
SKU:
VRH20J10C









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.