TOSHIBA Deep Freezer No Frost 4 Drawers 185 Liter Champagne GF-18H-C
20.140 EGP
TOSHIBA Deep Freezer 185 Liter No Frost
Number of Drawers : 4 Drawers + 1 Shelf
Deep Freezer Color : Champagne
Quick Freezing
Country Of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | GF-18H-C |
|---|---|
| Main-Сategory | Deep Freezer |
| Brand | TOSHIBA |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 4 Drawers Upright Freezer |
| Colors | Champagne |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 185 Liter |
| Number of drawers | 4 Drawers |
| Shelves Number | 1 Shelf |
| Energy Efficiency Class | (B) |
| Dimensions – Width | 604 mm |
| Dimensions – Height | 1175 mm |
| Dimensions – Depth | 650 mm |
| Net Weight | 48 Kg |
| Gross Weight | 53 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TOSHIBA Deep Freezer No Frost 4 Drawers 185 Liter Champagne GF-18H-C” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.