Back to products
TORNADO Washing Machine 8 Kg Pump Dark Silver TWT-TLN08LDS
10.369 EGP Original price was: 10.369 EGP.9.299 EGPCurrent price is: 9.299 EGP.
TORNADO Washing Machine Half Auto 12 Kg Pump White x Black TWH-Z12DNEP-W(BK)
6.909 EGP
TORNADO Half Automatic Washing Machine 12 Kg
Max spin speed : 1200 RPM
Washing machine color : White x Black
With pump
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines, Washing Machines
Description
| Product Model | TWH-Z12DNEP-W(BK) |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Half automatic |
| Colors | White x Black |
| Capacity | 12 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1200 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 865 mm |
| Dimensions – Depth | 500 mm |
| Dimensions – Height | 970 mm |
| Net Weight | 25 Kg |
| Gross Weight | 27.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Half Auto 12 Kg Pump White x Black TWH-Z12DNEP-W(BK)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.