TORNADO Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver TWE-TLN09RSL
13.249 EGP Original price was: 13.249 EGP.11.499 EGPCurrent price is: 11.499 EGP.
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump Silver TWT-TLN10LSL
14.879 EGP Original price was: 14.879 EGP.12.499 EGPCurrent price is: 12.499 EGP.
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 6 Kg Silver TWV-FN68SLOA
14.639 EGP
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 6 Kg
Maximum Spin Speed : 800 RPM
Washing Machine Color : Silver
Display to Show the Functions and Errors
Country Of Origin : Turkey
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWV-FN68SLOA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 6 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 800 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 597 mm |
| Dimensions – Depth | 497 mm |
| Dimensions – Height | 845 mm |
| Net Weight | 55 Kg |
| Gross Weight | 58 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Fully Automatic 6 Kg Silver TWV-FN68SLOA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
Out of stock
30.530 EGP
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.