TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Stainless RF-48T-ST
21.990 EGP Original price was: 21.990 EGP.20.299 EGPCurrent price is: 20.299 EGP.
TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Dark Stainless RF-480T-DST
22.600 EGP Original price was: 22.600 EGP.20.999 EGPCurrent price is: 20.999 EGP.
TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Black RF-48T-BK
22.000 EGP Original price was: 22.000 EGP.20.299 EGPCurrent price is: 20.299 EGP.
TORNADO No Frost Refrigerator 396 Litre
2 Doors Refrigerator In Black Color
Hybrid Cooling System and Ag+ Nano Deodorizer Filter
Power Consumption Class : (A)
Country of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | RF-48T-BK |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Black |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 396 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | No |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 645 mm |
| Dimensions – Depth | 680 mm |
| Dimensions – Height | 1670 mm |
| Net Weight | 66 Kg |
| Gross Weight | 73 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Black RF-48T-BK” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
SHARP Washing Machine Top Automatic 13 Kg Pump Silver ES-TN13GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
16.399 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver ES-TN09GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
12.099 EGP
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.