

TORNADO Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver RF-480TV-SL
24.090 EGP Original price was: 24.090 EGP.21.999 EGPCurrent price is: 21.999 EGP.
TORNADO Refrigerator 396 Liter, No Frost 2 Doors
Refrigerator color : Silver
Inverter technology
Energy efficiency class : ( A )
Country of origin : Egypt
10 Years full free warranty
Out of stock
Category: Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | RF-480TV-SL |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Silver |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 396 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | 294 Liter |
| Freezer Capacity in Liters | 102 Liter |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | No |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 650 mm |
| Dimensions – Depth | 690 mm |
| Dimensions – Height | 1680 mm |
| Net Weight | 59 Kg |
| Gross Weight | 70 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver RF-480TV-SL” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
BOSCH Digital No Frost Refrigerator, 330 Liter, Silver – KGN39NLEE8
Rated 0 out of 5
In stock
27.999 EGP
SHARP Deep Freezer Inverter Digital No Frost 6 Drawers 250 Liter Stainless FJ-EC23(ST)
Rated 0 out of 5
Out of stock
29.165 EGP
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Dark Stainless SJ-PV73K-DST
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-PV73K-DST
SHARP Fridge Inverter Digital No Frost 480 Liter Stainless SJ-PV63G-DST
Rated 0 out of 5
Out of stock
40.785 EGP
TORNADO Refrigerator Defrost 100 Liter Mini Bar White MBR-AR100-W
Rated 0 out of 5
In stock
11.700 EGP
SKU:
MBR-AR100-W
TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Dark Stainless RF-480T-DST
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Silver RF-48T-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Refrigerator No Frost 396 Liter Stainless RF-48T-ST
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.