

TORNADO Refrigerator Inverter No Frost 395 Liter Silver RF-51FTV-SL
29.565 EGP Original price was: 29.565 EGP.26.999 EGPCurrent price is: 26.999 EGP.
TORNADO no frost refrigerator 395 Liter
Refrigerator color : Silver
Inverter technology
Energy efficiency class : ( A )
Country of origin : Egypt
10 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | RF-51FTV-SL |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Silver |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 395 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | 259 Liter |
| Freezer Capacity in Liters | 100 Liter |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | 40 Liter |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | No |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 717 mm |
| Dimensions – Depth | 680 mm |
| Dimensions – Height | 1770 mm |
| Net Weight | 73 Kg |
| Gross Weight | 80 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Refrigerator Inverter No Frost 395 Liter Silver RF-51FTV-SL” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.