TORNADO Microwave Grill 25 Liter 900 Watt 8 Menus Silver TMD-25GE-S
6.969 EGP Original price was: 6.969 EGP.6.499 EGPCurrent price is: 6.499 EGP.
TORNADO Microwave Grill 36 Liter 1000 Watt 6 Menus Stainless TMD-36GE-SS
8.649 EGP Original price was: 8.649 EGP.7.999 EGPCurrent price is: 7.999 EGP.
TORNADO Microwave Grill 36 Liter In Stainless Color
Microwave power : 1000 Watt
With 6 cooking menus and 10 power levels
With grill and Touch control panel
Country of origin : Egypt
1 Year full free warranty
Out of stock
Category: Small Home appliances
Description
| Product Model | TMD-36GE-SS |
|---|---|
| Main-Сategory | Microwave |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Microwave |
| Colors | Stainless |
| Capacity | 36 Liter |
| Collection / Series | Grill |
| Electric Power | 1000 Watt |
| Dimensions – Width | 395 mm |
| Dimensions – Height | 307 mm |
| Dimensions – Depth | 513 mm |
| Net Weight | 16.4 Kg |
| Gross Weight | 18.4 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Microwave Grill 36 Liter 1000 Watt 6 Menus Stainless TMD-36GE-SS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko Glue Sandwich Maker, 700 Watt, White – SWM 2971 W
Rated 0 out of 5
In stock
1.299 EGP
SKU:
SWM 2971 W
Bosch Compact Power Meat Grinder, 1600 Watt, White / Red – MFW3630I
Rated 0 out of 5
In stock
5.899 EGP
SKU:
MFW3630I
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.949 EGP

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.