TORNADO Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HOV-M90FSU-TS
10.819 EGP
TORNADO kitchen cooker hood in Stainless color
Hood size : 90 cm
Push buttons
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Turkey
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HOV-M90FSU-TS |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 90 cm |
| Colors | Stainless |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 650 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 898 mm |
| Dimensions – Height | 600 mm |
| Dimensions – Depth | 500 mm |
| Net Weight | 11 Kg |
| Gross Weight | 14 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Stainless HOV-M90FSU-TS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
TORNADO Electric Oven 46 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-46NE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.409 EGP
TORNADO Electric Oven 48 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-48DGE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.949 EGP
TORNADO Gas Water Heater 6 L No Chimney Natural Gas Silver GH-6SN-S
Rated 0 out of 5
In stock
3.670 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Steam Iron 2200 Watt Ceramic Soleplate Blue TST-2200
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.245 EGP
TORNADO Vacuum Cleaner 1600 Watt HEPA Filter Black x Maroon TVC-1600MD
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.435 EGP
TORNADO Water Dispenser 1 Faucet 18 Liter Cabinet Black x Silver WDM-H40ABE-SB
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.