TORNADO Refrigerator Inverter Digital No Frost 450 Liter Black RF-580ATV-BK
30.095 EGP Original price was: 30.095 EGP.27.399 EGPCurrent price is: 27.399 EGP.
TORNADO Fridge Digital No Frost 569 Liter Shiny Silver RF-569VT-SLS
39.620 EGP
TORNADO Refrigerator 569 Liter, Advanced No Frost 2 Doors
Refrigerator Color : Shiny Silver
With Digital Touch Control Panel
Energy Efficiency Class : ( A )
Country Of Origin : Turkey
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | RF-569VT-SLS |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Shiny Silver |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | Advanced No Frost |
| Capacity | 569 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | LED Lighting |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 760 mm |
| Dimensions – Depth | 750 mm |
| Dimensions – Height | 1860 mm |
| Net Weight | 88 Kg |
| Gross Weight | 95.5 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Fridge Digital No Frost 569 Liter Shiny Silver RF-569VT-SLS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.