SHARP Refrigerator No Frost 450 Liter Black SJ-58C(BK)
31.309 EGP
SHARP Refrigerator 450 Litre, No frost 2 Door
Black Color
With Ag+ Nano Deodorizer Filter
Power consumption class : (A)
Country of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
SKU:
SJ-58C(BK)
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer, منتجات مميزة
Description
| Product Model | SJ-58C(BK) |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Black |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 450 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | No |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 700 mm |
| Dimensions – Depth | 720 mm |
| Dimensions – Height | 1670 mm |
| Net Weight | 74 Kg |
| Gross Weight | 83 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Refrigerator No Frost 450 Liter Black SJ-58C(BK)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
Out of stock
30.530 EGP
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.