Back to products
SHARP 4K Frameless TV 55 Inch Android Built-In Receiver 4T-C55DL6EX
22.999 EGP Original price was: 22.999 EGP.16.999 EGPCurrent price is: 16.999 EGP.
SHARP Microwave Solo 28 Liter 1100 Watt 9 Menus Silver R-280CR(S)
9.489 EGP
SHARP Microwave Solo 28 Liter In Silver Color
Microwave power : 1100 Watt
With 9 cooking menus and 11 power levels
Digital touch control panel
Country of origin : Egypt
2 Years full free warranty
1 in stock
SKU:
R-280CR(S)
Categories: Microwave Ovens, Small Home appliances
Description
| Product Model | R-280CR(S) |
|---|---|
| Main-Сategory | Microwave |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Microwave |
| Colors | Silver |
| Capacity | 28 Liter |
| Collection / Series | Solo |
| Electric Power | 1100 Watt |
| Dimensions – Width | 513 mm |
| Dimensions – Height | 306 mm |
| Dimensions – Depth | 398 mm |
| Net Weight | 14.5 Kg |
| Gross Weight | 16.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 2 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Microwave Solo 28 Liter 1100 Watt 9 Menus Silver R-280CR(S)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
Rated 0 out of 5
In stock
4.649 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Hand Mixer 500 Watt 5 Speeds Turbo Speed White HM-500T
Rated 0 out of 5
In stock
2.515 EGP
SKU:
HM-500T

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.