SHARP Fridge Inverter Digital No Frost 396 Liter Dark Stainless SJ-PV48G-DST
27.808 EGP
SHARP Refrigerator 396 Liter, No Frost 2 Doors
Refrigerator color : Dark Stainless
With J-Tech Inverter technology and digital control panel
Energy efficiency class : ( A )
Country of origin : Egypt
10 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | SJ-PV48G-DST |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Dark Stainless |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 396 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | No |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 645 mm |
| Dimensions – Depth | 680 mm |
| Dimensions – Height | 1670 mm |
| Net Weight | 65 Kg |
| Gross Weight | 70 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Fridge Inverter Digital No Frost 396 Liter Dark Stainless SJ-PV48G-DST” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Washing Machine Top Automatic 13 Kg Pump Silver ES-TN13GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
16.399 EGP
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.