SHARP Deep Freezer Inverter Digital No Frost 7 Drawers 300 Liter Stainless FJ-EC27(ST)
32.400 EGP
SHARP Deep Freezer 300 Litre No Frost
Number of Drawers : 7 Drawers
Deep Freezer Color : Stainless
With J-Tech Inverter Technology and Digital Control Panel
Country Of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | FJ-EC27(ST) |
|---|---|
| Main-Сategory | Deep Freezer |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 7 Drawers Upright Freezer |
| Colors | Stainless |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 300 Liter |
| Number of drawers | 7 Drawers |
| Shelves Number | – |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 595 mm |
| Dimensions – Height | 1750 mm |
| Dimensions – Depth | 680 mm |
| Net Weight | 74 Kg |
| Gross Weight | 81 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Deep Freezer Inverter Digital No Frost 7 Drawers 300 Liter Stainless FJ-EC27(ST)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.