Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 Laptop, Intel Core i5-13420H, 512GB SSD, 8GB RAM, 15.6 Inch, FHD Display, Intel UHD Graphics, dos- Arctic Grey
24.499 EGP
BrandLenovo
ModelIdeaPad Slim 3 15IRH8
Display15.6 Inch FHD Display (1920×1080)
ProcessorIntel Core i5-13420H
Storage512GB SSD
RAM8GB LPDDR5
Graphics Card TypeIntel UHD Graphics
Out of stock
Category: Laptops
Description
| Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Model Name | IdeaPad Slim 3 15IRH8 |
| Color | Grey |
| Best For | Work |
| Display Size | 15.6 Inch |
| Hard Capacity | 512 GB |
| RAM | 8 GB |
| Ram Type | LPDDR5 |
| Processor Manufacturer | Intel Core i5 |
| Number of Processor Core | Octa Core |
| Operating System Type | free dos |
| Processor Speed | Up to 4.60 GHz |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Graphic Card | Intel |
| Graphics Card Type | Intel UHD Graphics |
| Graphics Card Capacity | Integrated |
| Resolution in Numbers | 1920×1080 |
| Resolution Type | FHD |
| Keyboard Language | English & Arabic |
| USB Ports | 3 |
| Port Type | 2x USB 3.2 Gen 1, 1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery and DisplayPort 1.2) |
| HDMI Ports | 1 |
| Audio Output | Yes |
| Ethernet | No |
| Numeric Keypad | Yes |
| Web Cam | Yes |
| Dimensions | 359.3 x 235 x 17.9 mm (14.15 x 9.25 x 0.70 inches) |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 Laptop, Intel Core i5-13420H, 512GB SSD, 8GB RAM, 15.6 Inch, FHD Display, Intel UHD Graphics, dos- Arctic Grey” Cancel reply
Shipping & Delivery






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.