


TORNADO Hand Blender 600 Watt Chopper Whisk White HB-600GWT
2.299 EGP Original price was: 2.299 EGP.1.999 EGPCurrent price is: 1.999 EGP.
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Silver H3WS383TAC3R-ELA
19.009 EGP Original price was: 19.009 EGP.14.999 EGPCurrent price is: 14.999 EGP.
HOOVER Lite Washing Machine Fully Automatic 8 Kg
Max spin speed : 1300 RPM
Washing Machine color : Silver
Steam function and WIFI technology
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | H3WS383TAC3R-ELA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 8 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1300 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 600 mm |
| Dimensions – Depth | 520 mm |
| Dimensions – Height | 850 mm |
| Net Weight | 65 Kg |
| Gross Weight | 67 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Silver H3WS383TAC3R-ELA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.