Back to products
SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool Inverter Digital Plasmacluster White AH-XP12BME
33.999 EGP Original price was: 33.999 EGP.29.990 EGPCurrent price is: 29.990 EGP.
HOOVER Washing Machine 12 Kg Pump Silver HWH-TLN12DSL
17.777 EGP
HOOVER Top Automatic Washing Machine 12 Kg
Washing Machine color : Silver
With drain pump
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | HWH-TLN12DSL |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 12 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 610 mm |
| Dimensions – Depth | 620 mm |
| Dimensions – Height | 1045 mm |
| Net Weight | 48.5 Kg |
| Gross Weight | 55 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Washing Machine 12 Kg Pump Silver HWH-TLN12DSL” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.