Dell Gaming G15 5511 Laptop, Intel Core I7-11800H, 15.6 Inch, 512GB SSD, 16GB RAM, Nvidia Geforce RTX 3060 Graphics 6GB, Ubuntu – Grey
46.499 EGP
Brand Dell
Model G15 5511 Gaming
Screen Size 15.6 inch
Processor Intel Core I7-11800H
Storage 512GB SSD
Ram 16GB RAM
Graphics Card Nvidia Geforce RTX 3060, 6GB
Operating System Ubuntu
Color Grey
Out of stock
Description
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | G15 5511 |
| RAM | 16 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Processor Speed | up to 4.6 GHz |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Graphic Card | NVIDIA |
| Graphics Card Type | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Graphics Card Capacity | 6GB |
| Resolution Type | FHD |
| Keyboard Language | English & Arabic |
| HDMI Ports | 1 |
| Numeric Keypad | Yes |
| Web Cam | Yes |
| Dimensions | 67.6 x 46.5 x 19 cm |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Dell Gaming G15 5511 Laptop, Intel Core I7-11800H, 15.6 Inch, 512GB SSD, 16GB RAM, Nvidia Geforce RTX 3060 Graphics 6GB, Ubuntu – Grey” Cancel reply
Shipping & Delivery






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.