TORNADO Microwave Solo 25 Liter 900 Watt Silver TM-25MS
6.039 EGP
TORNADO Microwave Solo 25 Liter in Silver Color
Microwave Power : 900 Watt
With 5 Power Levels
Manual Control
Country Of Origin : Egypt
1 Year Full Free Warranty
Out of stock
SKU:
TM-25MS
Categories: Microwave Ovens, Small Home appliances
Description
| Product Model | TM-25MS |
|---|---|
| Main-Сategory | Microwave |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Microwave |
| Colors | Silver |
| Capacity | 25 Liter |
| Collection / Series | Solo |
| Electric Power | 900 Watt |
| Dimensions – Width | 513 mm |
| Dimensions – Height | 307 mm |
| Dimensions – Depth | 429 mm |
| Net Weight | 14.5 Kg |
| Gross Weight | 16.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Microwave Solo 25 Liter 900 Watt Silver TM-25MS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
Rated 0 out of 5
In stock
4.649 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Hand Mixer 400 Watt 5 Speeds Chopper White THM-400SS
Rated 0 out of 5
In stock
3.015 EGP
SKU:
THM-400SS
TORNADO Hand Mixer 500 Watt 5 Speeds Turbo Speed White HM-500T
Rated 0 out of 5
In stock
2.515 EGP
SKU:
HM-500T
TORNADO Vacuum Cleaner 1600 Watt HEPA Filter Black x Maroon TVC-1600MD
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.435 EGP





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.