TORNADO Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Glass Black HOV-T90FGU-G
11.369 EGP
TORNADO kitchen cooker hood in Glass Black color
Hood size : 90 cm
Touch control
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Turkey
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HOV-T90FGU-G |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 90 cm |
| Colors | Glass Black |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 650 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 898 mm |
| Dimensions – Height | 600 mm |
| Dimensions – Depth | 500 mm |
| Net Weight | 11.6 Kg |
| Gross Weight | 16.5 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Kitchen Cooker Hood 90 cm 3 Speeds Glass Black HOV-T90FGU-G” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
Rated 0 out of 5
In stock
4.649 EGP
TORNADO Electric Blender 400 Watt 1.5 Liter 2 Mills Gray BL400/2-GRAY
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.255 EGP
TORNADO Electric Blender 500 Watt 1.5 Liter 2 Mills Pink MX5200/2-PINK
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.235 EGP
TORNADO Gas Water Heater 10 L Natural Gas Silver GHM-MP10N-S
Rated 0 out of 5
Out of stock
5.349 EGP
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Grey EPS-16RG
Rated 0 out of 5
In stock
2.019 EGP
SKU:
EPS-16RG

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.