TORNADO Washing Machine 10 Kg – 6 Kg Dryer Black TWV-FN1014BKDA
36.329 EGP
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 10 Kg with 6 Kg Dryer
Maximum Spin Speed : 1400 RPM
Washing Machine Color : Black
Display to Show the Functions and Errors
Country Of Origin : Turkey
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWV-FN1014BKDA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 10 Kg + 6 Kg Dryer |
| Spin Speed ( RPM ) | 1400 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 597 mm |
| Dimensions – Depth | 582 mm |
| Dimensions – Height | 845 mm |
| Net Weight | 79.5 Kg |
| Gross Weight | 82.5 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine 10 Kg – 6 Kg Dryer Black TWV-FN1014BKDA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 480 Liter Silver SJ-GV63G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
48.719 EGP
SHARP Washing Machine Top Automatic 13 Kg Pump Silver ES-TN13GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
16.399 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.