TORNADO Washing Machine Half Auto 7 Kg Pump White x Red TWH-Z07DNEP-W(RD)
5.749 EGP
TORNADO Half Automatic Washing Machine 7 Kg
Max spin speed : 1200 RPM
Washing machine color : White x Red
With pump
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWH-Z07DNEP-W(RD) |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Half automatic |
| Colors | White x Red |
| Capacity | 7 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1200 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 775 mm |
| Dimensions – Depth | 438 mm |
| Dimensions – Height | 910 mm |
| Net Weight | 19.5 Kg |
| Gross Weight | 22 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Half Auto 7 Kg Pump White x Red TWH-Z07DNEP-W(RD)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.