TORNADO Washing Machine Half Auto 7 Kg White x Blue TWH-Z07DNE-W(BL)
5.499 EGP
TORNADO Half Automatic Washing Machine 7 Kg
Max Spin Speed : 1200 RPM
Washing Machine Color : White x Blue
With 2 Motors
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWH-Z07DNE-W(BL) |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Half automatic |
| Colors | White x Blue |
| Capacity | 7 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1200 RPM |
| Drain Pump | No |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 775 mm |
| Dimensions – Depth | 438 mm |
| Dimensions – Height | 910 mm |
| Net Weight | 18.5 Kg |
| Gross Weight | 22 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Half Auto 7 Kg White x Blue TWH-Z07DNE-W(BL)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver ES-TN09GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
12.099 EGP




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.