TORNADO Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Black TWV-FN78BKOA
18.029 EGP
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 7 Kg
Maximum Spin Speed : 800 RPM
Washing Machine Color : Black
Display to Show the Functions and Errors
Country Of Origin : Turkey
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWV-FN78BKOA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 7 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 800 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 597 mm |
| Dimensions – Depth | 527 mm |
| Dimensions – Height | 845 mm |
| Net Weight | 62.5 Kg |
| Gross Weight | 65 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Black TWV-FN78BKOA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 480 Liter Silver SJ-GV63G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
48.719 EGP
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.