TORNADO Washing Machine Top Automatic 13 Kg Pump Silver TWE-TLN13RSL
16.309 EGP Original price was: 16.309 EGP.14.999 EGPCurrent price is: 14.999 EGP.
TORNADO Washer 11 Kg DDM Inverter Pump Black TWE-TLD11RBK
16.709 EGP Original price was: 16.709 EGP.12.499 EGPCurrent price is: 12.499 EGP.
TORNADO Washing Machine 13 Kg Pump Dark Silver TWE-TLN13RDS
15.569 EGP
TORNADO top automatic Washing Machine 13 kg
Washing Machine color : Dark silver
With drain pump
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWE-TLN13RDS |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Dark Silver |
| Capacity | 13 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 608 mm |
| Dimensions – Depth | 630 mm |
| Dimensions – Height | 1044 mm |
| Net Weight | 41 Kg |
| Gross Weight | 41.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine 13 Kg Pump Dark Silver TWE-TLN13RDS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.