


Back to products
TORNADO Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver TWE-TLN09RSL
13.249 EGP Original price was: 13.249 EGP.11.499 EGPCurrent price is: 11.499 EGP.
TORNADO Washing Machine 8 Kg Pump Dark Silver TWT-TLN08LDS
10.369 EGP Original price was: 10.369 EGP.9.299 EGPCurrent price is: 9.299 EGP.
TORNADO Top Automatic Washing Machine 8 Kg
Washing machine color : Dark Silver
With drain pump
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWT-TLN08LDS |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Dark Silver |
| Capacity | 8 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 625 mm |
| Dimensions – Depth | 525 mm |
| Dimensions – Height | 920 mm |
| Net Weight | 29 Kg |
| Gross Weight | 32 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine 8 Kg Pump Dark Silver TWT-TLN08LDS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
Out of stock
30.530 EGP
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.