Back to products
SHARP Microwave Grill 34 Liter 1000 Watt 9 Menus Stainless R-770AR(ST)
10.209 EGP Original price was: 10.209 EGP.8.799 EGPCurrent price is: 8.799 EGP.
SHARP Microwave Grill 25 Liter – 900 Watt – 6 Menus Black R-750MR(K)
8.059 EGP
SHARP Microwave Grill 25 Liter In Black Color
Microwave Power : 900 Watt
With 6 Cooking Menus and 5 Power Levels
With Grill and Digital Control
Country Of Origin : Egypt
2 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Microwave Ovens, Small Home appliances
Description
| Product Model | R-750MR(K) |
|---|---|
| Main-Сategory | Microwave |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Microwave |
| Colors | Black |
| Capacity | 25 Liter |
| Collection / Series | Grill |
| Electric Power | 900 Watt |
| Dimensions – Width | 513 mm |
| Dimensions – Height | 306.2 mm |
| Dimensions – Depth | 429.5 mm |
| Net Weight | 15.1 Kg |
| Gross Weight | – |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 2 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Microwave Grill 25 Liter – 900 Watt – 6 Menus Black R-750MR(K)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Hand Mixer 400 Watt 5 Speeds Chopper White THM-400SS
Rated 0 out of 5
In stock
3.015 EGP
SKU:
THM-400SS
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Black EPS-16R
Rated 0 out of 5
In stock
1.920 EGP
SKU:
EPS-16R
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Grey EPS-16RG
Rated 0 out of 5
In stock
1.920 EGP
SKU:
EPS-16RG



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.