TORNADO Microwave Solo 25 Liter 900 Watt 8 Menus Silver TMD-25SE-S
6.619 EGP
TORNADO Microwave Solo 25 Liter In Silver Color
Microwave power : 900 Watt
With 8 cooking menus and 5 power levels
Digital control
Country of origin : Egypt
1 Year full free warranty
Out of stock
SKU:
TMD-25SE-S
Categories: Microwave Ovens, Small Home appliances
Description
| Product Model | TMD-25SE-S |
|---|---|
| Main-Сategory | Microwave |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Microwave |
| Colors | Silver |
| Capacity | 25 Liter |
| Collection / Series | Solo |
| Electric Power | 900 Watt |
| Dimensions – Width | 395 mm |
| Dimensions – Height | 307 mm |
| Dimensions – Depth | 513 mm |
| Net Weight | 14.1 Kg |
| Gross Weight | 16.4 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Microwave Solo 25 Liter 900 Watt 8 Menus Silver TMD-25SE-S” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Chopper 400 Watt 1 Liter Molokhia Cutting White CH-400ML
Rated 0 out of 5
In stock
1.329 EGP
SKU:
CH-400ML
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Gas Water Heater 6 L No Chimney Natural Gas Silver GH-6SN-S
Rated 0 out of 5
In stock
3.670 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Hand Mixer 400 Watt 5 Speeds Chopper White THM-400SS
Rated 0 out of 5
In stock
3.015 EGP
SKU:
THM-400SS
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Black EPS-16R
Rated 0 out of 5
In stock
1.920 EGP
SKU:
EPS-16R

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.