Skip to the beginning of the images gallery HOOVER Kitchen Cooker Hood 60 cm 3 Speeds Stainless HSD6MGPP-EGY
7.209 EGP
HOOVER kitchen cooker hood in Stainless color
Hood size : 60 cm
Push buttons
Speeds number : 3 Speeds
Country of origin : Romania
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Ventilating Fan
Description
| Product Model | HSD6MGPP-EGY |
|---|---|
| Main-Сategory | Cookers Hoods |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Cooker Hood |
| Size | 60 cm |
| Colors | Stainless |
| Hood Speeds | With 3 Speeds |
| Suction power | 180 m3/hour |
| Energy Efficiency Class | (A) |
| Dimensions – Width | 600 mm |
| Dimensions – Height | 150 mm |
| Dimensions – Depth | 505 mm |
| Net Weight | 6 Kg |
| Gross Weight | 7 Kg |
| Country Of Origin | Romania |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Skip to the beginning of the images gallery HOOVER Kitchen Cooker Hood 60 cm 3 Speeds Stainless HSD6MGPP-EGY” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Curly Tornado Hair Curling Iron Chestnut Ceramic Plates TRY-2SM
Rated 0 out of 5
In stock
1.429 EGP
SKU:
TRY-2SM
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Electric Blender 500 Watt 1.5 Liter 2 Mills Pink MX5200/2-PINK
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.235 EGP
TORNADO Electric Oven 46 Liter 1800 Watt Grill Fan Black TEO-46NE(K)
Rated 0 out of 5
Out of stock
3.409 EGP
TORNADO Hand Mixer 400 Watt 5 Speeds Chopper White THM-400SS
Rated 0 out of 5
In stock
3.015 EGP
SKU:
THM-400SS
TORNADO Hand Mixer 500 Watt 5 Speeds Turbo Speed White HM-500T
Rated 0 out of 5
In stock
2.515 EGP
SKU:
HM-500T
TORNADO Steam Iron 2200 Watt Ceramic Soleplate Blue TST-2200
Rated 0 out of 5
Out of stock
1.245 EGP

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.