SHARP Refrigerator Inverter No Frost 450 Liter Black SJ-GV58G-BK
36.425 EGP
SHARP No Frost Refrigerator 450 Liter
2 Glass Doors Refrigerator In Black Color
With J-Tech Inverter Technology and Touch Control Panel
Energy Efficiency Class : ( A )
Country Of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
SKU:
SJ-GV58G-BK
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | SJ-GV58G-BK |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | SHARP |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Glass Black |
| Number Of Doors | 2 Glass Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 450 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | LED Lighting |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 700 mm |
| Dimensions – Depth | 720 mm |
| Dimensions – Height | 1670 mm |
| Net Weight | 76 Kg |
| Gross Weight | 85 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “SHARP Refrigerator Inverter No Frost 450 Liter Black SJ-GV58G-BK” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.