TOSHIBA Refrigerator No Frost 355 Liter Champagne GR-EF40P-T-C
22.390 EGP
TOSHIBA No Frost Refrigerator 355 Litre
2 Flat Doors Refrigerator In Champagne Color
With Plasma Deodorizer
Power Consumption Class : (A)
Country of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | GR-EF40P-T-C |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TOSHIBA |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Champagne |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 355 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | 21.65 Liter |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | – |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 665 mm |
| Dimensions – Depth | 684 mm |
| Dimensions – Height | 1603 mm |
| Net Weight | 69 Kg |
| Gross Weight | 74 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TOSHIBA Refrigerator No Frost 355 Liter Champagne GR-EF40P-T-C” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 480 Liter Silver SJ-GV63G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
48.719 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver ES-TN09GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
12.099 EGP



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.