HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Silver H3WS173DC3R-ELA
18.299 EGP
HOOVER Washing Machine LITE Fully Automatic 7 Kg
Max Spin Speed : 1100 RPM
Washing Machine Color : Silver
Steam function and WIFI technology
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
1 in stock
SKU:
H3WS173DC3R-ELA
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | H3WS173DC3R-ELA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | HOOVER |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 7 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1100 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 600 mm |
| Dimensions – Depth | 520 mm |
| Dimensions – Height | 850 mm |
| Net Weight | 65 Kg |
| Gross Weight | 67 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Silver H3WS173DC3R-ELA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
SHARP Washing Machine Top Automatic 13 Kg Pump Silver ES-TN13GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
16.399 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.