

TORNADO Dishwasher 12 Person 60 cm Digital 8 Programs Black TDV-FN128CBK
26.699 EGP Original price was: 26.699 EGP.17.499 EGPCurrent price is: 17.499 EGP.
TORNADO Dishwasher 13 Person 60 cm Digital 8 Programs Black TDV-FN138CBK
27.999 EGP Original price was: 27.999 EGP.19.499 EGPCurrent price is: 19.499 EGP.
TORNADO Turki Dishwasher 60 cm In Black Color
Washing dishes capacity : For 13 person
With Digital touch LED display and 8 programs for washing dishes
Using All Types of Dishwashers Detergents
Country of origin : Turkey
3 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Dishwashers, Large Home appliances
Description
| Product Model | TDV-FN138CBK |
|---|---|
| Main-Сategory | Dishwashers |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Dishwasher |
| Colors | Black |
| Size | 60 cm |
| Capacity | 13 Persons |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Net Weight | 53 Kg |
| Gross Weight | 56 Kg |
| Dimensions – Width | 600 mm |
| Dimensions – Height | 850 mm |
| Dimensions – Depth | 600 mm |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 3 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Dishwasher 13 Person 60 cm Digital 8 Programs Black TDV-FN138CBK” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver ES-TN09GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
12.099 EGP
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.