TORNADO Washing Machine 8 Kg – 6 Kg Dryer Black TWV-FN814BKDA
28.269 EGP
| Product Model | TWV-FN814BKDA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 8 Kg + 6 Kg Dryer |
| Spin Speed ( RPM ) | 1400 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 597 mm |
| Dimensions – Depth | 582 mm |
| Dimensions – Height | 845 mm |
| Net Weight | 78 Kg |
| Gross Weight | 81 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 8 Kg with 6 Kg Dryer
Maximum Spin Speed : 1400 RPM
Washing Machine Color : Black
Display to Show the Functions and Errors
Country Of Origin : Turkey
5 Years Full Free Warranty
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine 8 Kg – 6 Kg Dryer Black TWV-FN814BKDA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Black H3WS383TAC3B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.