



TORNADO Washing Machine 12 Kg Pump Dark Silver TWT-TLN12LDS
15.979 EGP Original price was: 15.979 EGP.12.299 EGPCurrent price is: 12.299 EGP.
TORNADO Top Automatic Washing Machine 12 Kg
Body Color : Dark Silver
Drain Pump
Made of High Quality and Anti-rust Materials
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWT-TLN12LDS |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Dark Silver |
| Capacity | 12 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 860 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 607 mm |
| Dimensions – Depth | 683 mm |
| Dimensions – Height | 1047 mm |
| Net Weight | 42 Kg |
| Gross Weight | 48 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine 12 Kg Pump Dark Silver TWT-TLN12LDS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
Out of stock
30.530 EGP
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.